Září 2010

Ono to je španělsky!

30. září 2010 v 18:02 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
(psali jsme ze španělštiny)

Ano, žiju. Ale jen napůl. Já nemít:
 • Kafe
 • MP3 (hlavně teda PaRADEiS, DOG inThe PWO a Matenrou opera)
 • Knížku
 • zelený čaj
 • druhé kafe
 • kousek čokolády,
..tak prostě usnu na místě a spím. Ne, fakt, normálně mi nedělá problém jít spát v 1 ráno a vstávat v 5, ale poslední dobou se mi prostě nechce. A moje milovaná želva se přímo vyžívá v tom mě budit kolem 2. ráno. Takže tak. Asi jarní únava bo co. (já vím, že je podzim. To ale neznamená, že já nemůžu mít jarní únavu.)
Takže, první část Sciotestů úspěšně za sebou, písemku z Chemie taky (Kami-sama, pomoc!) a španělština...

,,Ty vole, tam není ani slovo česky!´´
,,*ozvalo se mumlání* tak ne asi, když je to písemka ze ŠPANĚLŠTINY....´´

heh xD
A dostala jsem se nááhodou do knihovny. A náhodou jsem tam konečně měla rezervaci. A náhodou tam měly i ty díly Warcraftu, co jsem ještě nečetla. A taky Memento. Takže je jasné, co teď čtu, ne?
A gratuluji Mr.L. ^^ myslím, že na nový přírustek se těší celá třída =)
Takže, jdu číst.
Mějte se pěkně, já se zas ozvu >.<

Španělština, biologie, F-D-J-K a malinová čokoláda

28. září 2010 v 18:06 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Dneska je Václava.
Děda je Václav.
A zítra má svátek bráška.
Takže byl sjezd rodiny.
Samozřejmě já jsem pořád běhala se sešitem španělštiny, abych si do hlavy narvala ty slovesa (stejně je neumím), popřípadě seděla zavřená v pokoji a tůdiž jsem nelítala.
Jo, a trénovala psaní všemi 10.
Jsme teprve u druhé lekce (nebo spíš už), takže už trénujem S a L, ale já tomu stejně říkám F-D-J-K. A furt se mi plete K a L. Takže to zítra prostě nedám. (ne, nejsem pesimista. Jenom to vidím realisticky.)
Teoreticky záleží na okolí.
Před chvílí se ozval spolužák. Prý, jestli píšem z biologie. A mě došlo, že jsem zapoměla stáhnout zápis. A my doma nemáme tiskárnu. No, máme, ale v krabici. Ta mi moc nepomůže. Takže to neumím.
Nadruhou stranu- dostala jsem malinovou čokoládu.
Mám ji ráda.
A ne, Kyuu, Roman u nás opravdu nebydlí.
Ah, dneska je divný den.

(Já jsem chtěla pohnout s tím O.W.A......)

A dostala jsem čaj. Sestřenka mi ho dovezla z Londýna. Mám ráda anglický čaj.
A nemám ráda biologii.

Krakin v divadle, u Kyuu a nakonec v Ostravě.

27. září 2010 v 22:03 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Ano, takže nakonec jsem na autobus ještě čekala (no věřili byste tomu? Měl spoždění jako kdyby lilo! xD) A potom jsem čekala na nádraží (ikdyž né sama). A pak jsem byla mylně označena za sestru od Kyuu. Ikdyž né že by nám to vadilo. Jenom její třídní si to hold myslí xD
Takže pak směr přes řeku na divadelní vystoupení. Lidi, já se takhle nenasmála už hodně dlouho (opomiňme teď fakt, že občas se směju každé volovině). Bylo to úžasné. A já jsem nachvíli uvažovala nad svým rozhodnutím vyhýbat se zájmovým kroužkům na sto honů. Stejně jsem si to nerozmyslela xD
Potom jsem sice chtěla jít s holkama odnás ze třídy, ale nějak jsem si to rozmyslela a naprostou schodou náhod jsem po předchozí domluvě zkončila u Kyuu. Tam jsem dostala stříbrnou tužku na oči k Vánocům (co na tom, že je konec září, já ráno poslouchala koledy xD), teplý čaj (po té zimě a dešti venku něco neocenitelného) a bábovku k obědu (naše schopnosti v kuchyni jsou tak známé, že nás tam radši nikdo ani nepustí). A pak jsme blbly s foťákem. A s Benem. A já pak četla Malého prince. (neptejte se mě, kdy mi u toho stihla Kyuu napsat na zeď, že se nudí, ikdyž sedím vedle ní xD)
Potom jsem tedy vyšla, že půjdu na bus. Ovšem jsem zjístila, že jsem vyšla brzo, nechtělo se mi čekat, takže jsem se vytočila a šla domů pěšky. V tom největším lijáku. Ale mě to bylo fuk. Miluju déšť. Co na tom, že ze mě někteří řidiči asi budou mít noční můry ještě pěkně dlouho.
Já si užívala za hlasité hudby (kdo uhádne jaké přesně, má u mě dejme tomu žvýkačku xD) a monotóního zvuku mých kroků, které ovšem nezněly až tak všedně xD Představte si zvuk dopadající tenisky na asfaltovou cestu. Máte? Fajn. Teď si představte to samé, jen místo asfaltu je kaluž. Čvachtání. Máte? Tak, a te´d to spojte...a to následovně:

*čvacht*-*šláp*-*čvacht*-*šláp*-*čvacht*-*šláp*-*čvacht*-*šláp*

Pravá noha zkrátka byla v suchu, zatímco v levé jsem měla miniaturní Tichý oceán xD (update 22:12: Hlučný oceán. Moje chyba xD)

A došla jsem domů. A sestra mířila pryč. Spakovala se ke kamarádce na noc. Nevadilo mi to xD
A já dostala úžasný nápad.
Co takhle si zajet do Ostravy?
(nechtělo se mi vařit kafe)
A mamka souhlasila.
Aaaa....já utratila všechny peníze, co jsem měla jako kapesné i co byly na obědy na tento týden.
Za co?
Za tohle.
Nejsou prostě úžasné? xD
Ok, končím. Jsem unavená, ale stejně nepůjdu jen tak spát xD Ctěla jsem trochu (= úplně od základů) překopat O.W.A., takže už to nebude O.W.A. xD

Tak, právě jsem seřvala ségru za něco, za co nemohla.

27. září 2010 v 6:59 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
,,A ty se padej převlíct, dneska jedeme spolu tak nekecej, že stíháš!´´
,,*zmatený pohled* c....co...´´
,,No nekoukej se tak na mě..! Já...*dojde jí to* jo ježíš, vždyť ty nikam nejedeš! xD´´

...no comment. Za to opravdu nemohla xD

ne, štrůdl ne!

27. září 2010 v 6:50 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Běžně vstávám tak, abych si stihla:
 • umýt vlasy
 • nachystat kafe
 • vypít kafe
 • vypít 1. hrnek čaje
 • vysušit vlasy
 • učesat se tak, aby to vypadalo, že jsem se nečesala
 • nasnídat
 • vypít 2. hrnek čaje
 • nachystat aktovku
 • nakrmit želvu
 • zjístit, že nestíhám
Hmm...dneska jsem vstala teoreticky dokonce později než bych měla, všechno jsem už stihla (ok, aktovka nachystaná není, dneska se neučí xD) A stíhám. Takže poslední bod neplatí. Ikdybych normálně šla na bus, tak mám ještě 5 minut (což je u mě moc). Jakože nejdu, jedu až 7:27, což je skoro za hodinu. No, než to dopíšu, tak rozhodně za míň. Už teď za míň xD
Ta holka je divná. Už se ji líbí asi 3. stav v pořadí za sebou od včerejšího odpoledne a vůbec přitom neví, o co jde. Neřeším.
Začínám se čím dál tím víc zabydlovat na Twitteru. A mám šílené účty za telefon, takže ho teď vypínám, když ho nepotřebuju. Takže jsem ho měla vyplý celý víkend a vůbec mi nechyběl.
6:45. Normálně bych si teĎ všimla, kolik je a vyletěla z baráku na bus jak splašená.
Teď mi došlo, že ten stav na facebooku může mít víc významů. Kdo ví, jak to kdo pochopí.
Štve mě, že venku pravděpodobně prší. Na co jsem se česala?! (Vždyť to stejně vypadá, jako bych se nečesala, tak co tady řeším?)
Asi si pustím něco na zkrácení času a vezmu si druhou snídani.
Takže zatím ciao a jestli u vás neprší, tak mi o tom neříkejte. Hrozilo by, že mě máte do pár minut u sebe doma xD

Takže...jak jsem řekla, Volovina 0.01

26. září 2010 v 20:57 | Krakin Shikazu |  Šuplík
Nudím se. A nemám náladu na nic jiného. Ta se mi sesypala. Takže tohle klidně ignorujte.

Fajn. Jak myslíte.

26. září 2010 v 20:39 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Takže, protože jsem se dostala do velice zajímavé nálady, nebude tu to, co jsem původně chtěla, aby tu dneska už bylo. Prostě to bude muset počkat. Dneska sem přidám jenom takové voloviny do šuplíku. Ten je vždycky nejdřív zapráskaný.

Jde se uklízet.

Jsem doma. Zas. Na jak dlouho? Nevím. Ale jsem.

26. září 2010 v 16:58 | Krakin Shikazu
Jsem zde. Doma. Teoreticky. A momentálně i prakticky, ale to je jedno.
Nazývat blog domovem je možná trochu divné, ale berte to tak- každý, kdo používá internet, se v něm prakticky toulá. Toulá a cestuje. Dneska má hodně lidí facebook, dejme tomu, že to je něco jako občanka. Twitter, něco jako pohled na člověka. ICQ, jako kdybyste se sešli v kavárně. Ale kdo má fakticky a vážně domov? Nebo lépeřečeno kde? No, a to je ten kámen úrazu.
Konec konců, blog má adresu, stejně jako dům nebo byt. Má rubriky jako jednotlivé pokoje. A má autora jako jeho obyvatele. A návštěvníky. Ze začátku jich nikdy moc není, ale časem se nějací najdou.
Takže, berme to tak, že každý blog je pomyslný dům, který si jeho autor postavil a stále ho zvětšuje, zdobí a zlepšuje k obrazu svému. Je jen na něm, co se pak s tímto ,,domem´´ stane- jestli z něho bude jen další v řadě nebo jeden, co bude z řady vystupovat. Jestli se bude líbit anebo jestli ostatní obyvatelé ulice budou usilovat o jeho zbourání...ikdyž to záleží na úhlu pohledu druhých.
Nevím, jestli se vám tento ,,dům´´ líbí, nebo ne, ale na to je ještě možná příliš brzo. Dům i autorka jsou vám otevřeni, tak snad tady budou nějaké ty návštěvy, co si občas přijdou vypít čaj a popovídat si.
A třeba se postaví celá ulice =)

Dům slečny Krakin Shikazu byl postaven 26. září 2010 na adrese http://krakinshikazu.blog.cz , na víceméně prázdné ulici, zatím je malý, bez zahrady i bez plotu.

Tak, jako úvod by to stačilo, ne?