Rodinné chvilky, nucené společné jídlo a Dvě věže.

9. října 2010 v 23:22 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Už nějakou dobu je všeobecně známo, že mám menší problémy s pojmem ,,rodina´´.
Prostě a jednoduše nemám vazby, které jsou údajně v rodinách běžné. Nejvíc se to asi projevuje mezi mnou a mou mladší sestřičkou. Nejde o to, že by jsme se neměly rády, ale zkrátka a prostě pojem ,,sestra´´ každá vnímáme jinak. Jak říká mamka, jsme spíš dva jedináčci. Věty a zvolání typu :,,Proboha, vždyť jste sestry! Máte si pomáhat!´´ jsou u nás k slyšení běžně, ale spíše od babiček (ta z mamčiné strany už to témeř vzdala a častěji je u ní k slyšení věta: ,,Nehádejte se!´´, což je vhodnější, ikdyž se jí naopak dostane dvojhlasné odpovědi :,,My se nehádáme, my si jenom navzájem zdělujeme naše odlišné názory!´´). Mamka už to vzdala úplně. Buď nás nechá, a nebo oznámí, že spolu budeme muset vyjít, dokud žijeme pod jednou střechou. Ví, že já to prostě beru jinak. Že u mě rodina znamená něco jiného než pokrevní příbuznost a že se kvůli nějaké pitomé DNA nebudu krotit nebo měnit názory, abych vyhověla představám svých někdy docela zajímavých příbuzných (a velice nudných a staromódních příbuzných, bohužel v tom špatném slova smyslu.).
Takže mě přirozeně překvapilo, když v pátek došla s tím, že bysme mohly jít na to vystoupení na ledě, že má možnost získat levnější lístky. Já jsem jí narovinu řekla, že nikam nejdu, protože se mi nechce (a navíc jsem Mrazíka už kdysi na ledě viděla). A tím jsem jí asi evidentně naštvala. No ona mě zase šokovala, když mi položila otázku, zda by mě ubylo jít aspoň jednou někam s nima. No, mami, ubylo. Ne, opravdu jsem neměla náladu jít v pátek večer kdovíkam (ok, opomiňme, že to bylo teoreticky u mamky v práci, kde to znám jak svoje boty), navíc bylo po tělocviku (ignorujme fakt, že jsem necvičila). Radši jsem se prošla domů pěšky.
A už nevím, kdo to byl, ale teoreticky měl pravdu- fakt bych to měla kratší z Dobré. Asi to byl Tom. Nevím.
Včera byla částečně nucená společná večeře. Prostě jsem si udělala jídlo a sedla si, když mi mamka řekla, že  mám jít do obýváku, protože se chce dívat na televizi (=  jasný příkaz k tomu, abych šla s ní. Očekávalo se, že budeme večeřet spolu o.O) Ale pojedla jsem s šla. Nic víc, nic míň.
Dneska to bylo takové zvláštní, protože mamce bylo špatně. Ale kupodivu jsem to byla já (!!), kdo k večeru navrhl, aby jsme si pustili buď StarWars nebo pána prstenů. Kupodivu mamka souhlasila a kupodivu se přidala i ségra, která ovšem chvíli po začátku filmu začla něco o plánovaném akvárku No.2. A zrovna ve chvíli, kdy si Gimly stěžoval na to, že trpaslíci nejsou na přespolní běhy. A mamka se divila, že jsem ještě neviděla celý třetí díl (pro pomalejší: nakonec jsme se dívaly na Pána prstenů- Dvě věže). Na to, že vím, jak to dopadne, jsem první díl viděla celkem dvakrát, třití jenom kousek, celý ani jednou, zato ten druhý znám nazpaměť xD
A mamka mě poslala do háje, když jsem ségře říkala anglický název (protože mi špatně rozuměla, takže to zopakovala špatně a řekla, že se na to může vykašla, a to jsem se se ségrou začla šíleně smát).
Ale takové chvilky jsou vzácnost. Stejně jsme to nedokoukaly.
Naše ,,rodinka´´ se může tvářit jako rodinka, jen když se společně díváme na nějaký film (fantasy), když sedíme v jednom pokoji a čteme (fantasy xD), nebo něco podobného (tady už tohoo fantasy asi moc nebude, ale divili by jste se xD)
Když to shrnu, jako sestru vnímám již zmiňovanou Kyuu, mamku (ano, když se na to podíváte a zamyslíte se nad tím, já a mamka se částečně jako sestry chováme. Takže když řeknu ,,naši´´, většinou tím myslím babičku a dědu z mamčiny strany.), Martinu, Andrejku, Páju a...asi nikoho, zatím. Potom ještě pár členů rodiny, které respektuju a pár lidí, které jsem si do té rodiny zařadila (Kuba, p.uč. češtiny z období 6.-8. ročníku). Ale stejně nejblíž je mi Kyuu. Je to moje dvojče. A běžte do háje s DNA. Na tom nezáleží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyuu nee-chan | Web | 9. října 2010 v 23:32 | Reagovat

My jsme takové dvojvaječné dvojčátka xD
Jó, Kuba , dokáže vylepšít náladu a mnohdy o tom ani neví =) a Pája...jep rostě Pája xD.

Vím, jak to myslíš, mám to tak taky,ale s opačnou stranou...( a ať jdou lidi do háje s větou ,, jsou to tví biologičtí rodiče" )
U nás máme taky zajímavé vztahy,zkrátka,každá rodina má něco :))) Berme to s úsměvem- rodinu si nevybíráme :-D

2 Krák nee-chan (Krakin Shikazu) | Web | 9. října 2010 v 23:34 | Reagovat

Heh, vybrat si rodinu by nepomohlo, dopadlo by to stejně xD
Kuba je Kuba...člověk k nezaplacení xD

3 Kyuu nee-chan | Web | 9. října 2010 v 23:34 | Reagovat

Myslíš?xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama