Leden 2011

Vyšší cíle hrdinů - Kapitola první -,,Relativní realita´´

30. ledna 2011 v 14:49 | Krakin Shikazu |  [FF]Vyšší cíle hrdinů
(A toto budiž začátek všeho)
Bylo už pozdě, když si všimla, že jí došel nový mail. Hold Věčné vysedávání s Koněm u her někdy do tří do rána si vybere svou daň- byla unavená, skoro už neviděla, jak se jí zavíraly oči. Spánkový deficit jak kráva.
Možná že právě proto ji nepřišlo divné, že mail, který došel, se nezařadil automaticky do složky s updaty her. Přišel naprosto obyčejně, přesto, když ho otevřela, uviděla před sebou velký barevný nápis ,,Grand Fantasia´´ a pod tím neméně barevně ,,Big Update!!´´. Zablikal ji skype.
,,Hele, taky ti došel ten mail? Prý nová verze!´´ četla. Koň evidentně taky zkoumala zprávu.
,,Jj, zaregistrujem se hned, ne?´´ odpověděla jí. Zprávu proletěla jen zběžně a dole klikla na ,,Accept´´.
,,To bude něco, zítra odzkoušíme, totiž už vlastně dneska…´´blikala ji na skypu Koň.
Dobrou s kobrou. Poslední, co Koň napsala, než se odhlásila. A Krák už to taky vypla. Byla ospalejší, než si myslela. Ten kousek do postele doplula ladným krokem opilého krasobruslaře, co pracuje pro demoliční četu. Měla by si před takovými akcemi uvolnit prostor, kdo má pak kličkovat mezi stolem, skříní, kupama knih a oblečení?
Padla za vlast do postele, aniž by se obtěžovala se zhasínáním lampičky u stolu nebo sundáváním mikiny. To, že peřina byla stále poskládaná na kraji, ji nezajímalo. Usla okamžitě. A měla velmi zvláštní sen…
Jakoby ležela v trávě. Slunce svítilo skrze listy velkých stromů, zatímco kolem si poskakovali želatinoví králíci…Tak počkat.
Krák se s trhnutím posadila. Tohle nebyl sen.
Ale jo, musí být, říkala si, to je přece volovina….Nebo si skutečně zírá z očí do očí s růžovou haldou slizu, který na ní drží pomocí nějakých blan a tak ji tvaruje do kuličky, ze které vyčnívají jen dlouhé zaječí uši a kulatý ocásek vzadu?
,,Musím se probudit….asi bych ty celonoční akce měla omezit, už mi to leze na mozek.´´ zamumlala si pod nosem a štípla se do ruky. Nic.
,,Tak ale už…!´´ plácla sebou do trávy. Když ve snu spadne, VŽDYCKY se pak přece probudí, no ne? Nic. Znovu se s trhnutím posadila. Želatina vypadala, jakože se baví.
,,To snad není možný, musím se nějak vzbudit…to se mi jenom zdá, určitě.´´ uklidňovala se, když najednou ucítila prudkou bolest v zádech. S výkřikem vyskočila na nohy a prudce se obrátila- a uviděla velkého jelena. Ten se na ni díval ublíženým pohledem. Potom se sehnul a v klidu začal spásat jakýsi druh trávy, který rostl zrovna v místě, kde před chvílí Krák ležela.
,,No aby ses ne…´´ nedokončila větu. Protože jí to došlo. Zatraceně, právě ji kopla nějaká namyšlená srnka s parohama jak dvanácterák a ona je pořád tady! Což znamená…
,,Krák! Seš to ty? Díkybohu…´´ doběhla za ní Koň. Byla oblečená v jakémsi něčem, co zřejmě původně bylo pyžamo, teď to připomínalo mokré prostěradlo.
,,Najednou jsem se probudila a dívala jsem se z očí do očí něčemu hnusně růžovému, tak se leknu a hádej co?´´ zabručela naštvaně a kývla hlavou směrem k nedalekému jezírku.
,,Tomu se říká krize.´´ uchechtla se Krák. Jsou někde, kde to vypadá jak ve skutečné Grand Fantasii a ona si tu stěžuje na to, že sletěla do vody…No, ikdyž, když se nad tím Krák zamyslela, došlo jí, že spíš než to, kde je, ji štve to, že ji nakopla ta…ta přerostlá srnka.
,,Koni, uvědomuješ si, že jsme…no…´´ začala opatrně. Koň ji ale nenechala domluvit.
,,Na Siwa Island! Jo, je mi to jasné. A není to fajn? Jen doufám, že tu mají kafe, jinak padnu za vlast…´´ a mluvila dál. Spánkový deficit, došlo Krák. Všechno bere celkem s klidem. A když se Krák zamyslela…Pokud skutečně byly na Siwě, jakože asi jo…tak to znamená, že se ocitly v GF. Jsou v Saphaelu. A to znamená- žádná škola, žádné otravné mladší sestřičky, žádné kecy typu ,,ty jenom ležíš u počítače…´´. To bylo velké plus. Ale přece jenom, je to šílené…
,,Kohopak to tu máme?´´ ozval se podivně nakřáplý hlas. Obě se prudce otočily. Za nimi stál starý muž, s bílým plnovousem (Krák to později zapírala, ale první ji při pohledu na něj problesklo hlavou: ,,Gandalf!´´) a v hnědém hávu. Mile se usmíval a obě příchozí si prohlížel. Jaký byl jejich první dojem, to se Krák jen domnívala- konec konců, Koň vypadala, jakoby utekla nějaké potvoře a vzala to zkratkou přes Atlantik a ona sama měla všude stébla trávy, takže připomínala někoho, kdo se snažil udělat si příbytek v křoví. No, na první dojem to nebylo špatné.
,,Nečekal jsem, že to bude mít takový úspěch, ale to nevadí, je to dobře. Tak jen pojďte, určitě se chcete převléknout, minimálně Michelle, vždyť se nachladíš…a Eitin, ty vypadáš, jakoby tě někdo kopnul mezi lopatky.´´ Krák na něho zůstala zírat. Jak zná její přezdívku, kterou nepoužila nějaké čtyři roky?
,,Se vší úctou,´´ ozvala se Koň, ,,jak znáte naše jména? A kdo vůbec sakra jste?!´´ jo, chytá nerva, pomyslela si Krák. Ale vystihla to dobře.
,,Jmenuji se Babama. Jsem místní mudrc. To by mělo odpovědět na všechny vaše otázky, mýlím se snad?´´ usmál se.
,,No, minimálně to něco vysvětluje…´´ zabručela Krák. Babama se obrátil a vyšel na cestu, zřejmě vedoucí k jeho domu. Krák si rychle v hlavě vybavila mapu Siwa Islandu. Když se podívala vlevo, uviděla, jak kousek od nich stojí Bill. Takže aspoň něco. Vyzná se tu. Následovala Babamu. Koň se vydala s mumláním za ní.
,,Ty, Krák, co myslíš, jak jsme se dostaly? A proč? Myslíš, že to nějak souviselo s tím mailem?´´
,,Jo, holka, tak to nevím. Ale asi jo. Spíš by mě zajímalo, jak se dostanem zpátky…nebo proč tu vlastně jsme.´´ odpověděla ji pološeptem.
,,Ty, třeba je to jen sen. Jen hódně hluboce spíme a tohle všechno se nám zdá…´´ navrhla Koň, nebo taky Michelle, jak ji nazval mudrc, optimisticky.
,,Jo, a před chvílí mě do zad kopla snová srnka, aby si mohla pochutnat na své snové trávě…´´


(update 17:07: Z Koňova úhlu pohledu)

Vyšší cíle hrdinů - úvod, glosář a nějaký ten obkec

30. ledna 2011 v 14:48 | Krakin Shikazu
Tákže, vzhledem ke strachu z toho, že mě Koň ukamenuje (doslovně slovně) jsem se konečně dokopala k tomu začít tohle velké něco, comuž se říká FanFaiction. Jak už jsem se zmiňovala, jedná se o FF z prostředí GF, takže kdo tu hru nezná, příliš mu toho neřekne... Ovšem i ten, kdo tu hru zná, by si měl tenhle článek dobře přečíst, jelikož FF nebude v tom krásném anglickočeském závisláckém slangu, ve kterém se o ní bavíme. Krák si dala tu práci a všechno si hezky přeložila xD Hezky popořadě:
Úvod:
Bylo-nebylo (Krák zdraví svého profesora CW), byly dvě blogerky Krák a Koň, které si vypěstovaly závislost na hře jménem Grand Fantasia. Věčně u toho seděly až do rána, trpěly spankovými deficity a potom věnovaly sníženou pozornost běžným věcěm (jakonapříklad už jenom faktu, že naposledy snídaly a ono už je ejhle půl čtvrté ráno dalšího dne). To se jim ovšem vymstilo (nebo byly díky tomu požehnány Gacktem?), když jednoho krásného rána přijmou novou verzi jejich oblíbené hry...ovšem si nevšimnou toho, že mail nebyl poslán společností, která GF vede, ale někým úplně jiným...a probudí se ve fantastickém světe GF, Saphaelu. A nejsou samy. A samozřejmě, že cesta zpátky nebude jednoduchá...navíc nastává otázka: chce se jim vůbec zpátky?!

Tak jo, a te´d ten slovník a glosář...první díl xD
Michelle- Koň v Saphaelu (tak ji pokřtil Babama)
Eitin- Krák v Saphaelu (taktéž)
Želatinový králík - Jelly Rabbit (jak jinak to chcete přeložit?)
Dlouho-parohatá srnka - Long-horned deer (tohle se roslovný překlad.)
Skřítek - Sprite (z možných dostupných překladů se mi zdál tenhle nejvhodnější...potom ještě šotek, ovšem to by skreslovalo, vzhledem k faktu, v jakém slovasmyslu se tento termín používá)

Slovník ,,class názvů´´:
Odvětví Fighter:
 • Fighter- bojovník
 • Warrior- válečník
 • Paladin-paladin (to se snad ani přeložit nedá, ne? Možná tak rytíř, ale...to by nebylo přesné, takže nepřekládám)
 • Berseker-zběsilec
 • Templar - templář
 • Warlord - válečný lord
Odvětví Hunter:
 • Hunter - lovec
 • Archer - lučištník
 • Ranger- královský hajný (prostě a jednoduše lesník xD)
 • Assassin - vrah
 • Sharpshooter - ostrostřelec
 • Darkstalker - temný stopař
Odvětví Acolyte
 • Acolyte - ministrant
 • Priest - kněz
 • Cleric - duchovní (ono se občas v češtině používá přímo Klerik, ale raději to budu používat v tomto slova smyslu)
 • Sage - mudrc
 • Prophet - Prorok
 • Mystic - mystik
Odvětví Spellcaster
 • Spellcaster - Vrhač zaklínadel, zaklínač
 • Mage - mág
 • Wizard - čaroděj
 • Necromancer - Nekromant
 • Archmage - Arcimág
 • Demonologist - Démonolog

Prudké změny teploty a seky s tiskárnou

28. ledna 2011 v 14:44 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Krák má čtyřicítky.
Ale občas to klesne na 38°C.
Občas dokonce až na 36°C. Což je podchlazení.
A obratem opět kdovíkde přes 39°....

Co už. Díky tomu se Krák dokopala k tomu, aby začala něco, co chtěla už před nějakou dobou...asice když už jsem závislák na MMO, tak toho využiju a nějaké ty rady pro ostatní by se bodly (když už to hraje i Kain....)(nemluvě o Koňovi, což? xD).
Ale bylo tu dilema, zda s tím zatěžovat lidi, co chodí sem, anebo ne. Zkrátka: zařídit další rubriku zde, nebo to celé prostě vytvořit jako samostaný projekt a tůdiž hodit na úplně nový blog?
.
.
.
.
Po velice dlouhých minutách uvažování (až se z hlavy kouří)(kur...oběd!)(dobrý, nevyhořeli jsme) jsem dospěla k názoru, že některým lidem tady by to mohlo vadit nebo je to mírně deprimovat (né každý na to má náladu 24 hodin denně a já si toho jsem vědoma), proto jsem se rozhodla tyto věci hodit jako samostatný projekt na jiný, nový blog.
.
.
.
Ne, nebojte se, nekončím. Jenom, že to nebude tady, jak to bylo původně v plánu. Tady zůstanou mé typické kecy, hlášky moudrých chvilek, recenze (ke kterým se musím dokopat) toho, co mě nějak zaujalo a samozřejmě slátaniny mé mysli (Sano a jeho chráněnec jest v ohrožení).

A proč to tu teda vlastně všechno píšu?

Protože jsem chtěla dát vědět, že žiju, ikdyž jsem si to v noci sama nemyslela.
Gackt s vámi (a hlavně se mnou) a já jdu na Podrobný začátek Kitsu ságy. Chtěla jsem začít s GF, ale nemám na to náladu. (čti:milované připojení mělo skrat a naskočil veleznámý ,,???´´ error.)

Následky šílené nudy, případ dvacátýšestý.

24. ledna 2011 v 21:33 | Krakin Shikazu |  Řetězáky
Jo, už to tu je...ale je jiná doba, jiná náhoda. Takže zkusmo ještě jednou přehrávač na náhodně.

1) Pokud se tě někdo zeptá: "Je tohle dobré ?" co odpovíš ? Something In The Way (Unknown Artist)
2) Jak bys popsala sebe samu ? Nirvana- About a Girl (heh xD)
3) Co se ti líbí na mužích/ženách ? LM.C - CHEMICAL KING-TWOON
4) Jak se dnes cítíš ? Dir en Grey - CONCEIVED SORROW (heh...náhodička, anebo mi Kyo čte myšlenky?)
5) Jaký je smysl tvého života? Ozzy Osbourne - Mr.Tinkertrain
6) Jaké máš motto ? Dog inThe PWO- [-DDT-] (heh xD)
7) Co si o tobě myslí tvoji přátelé ? the GazettE - Psychedelic Heroine (no toto? xD)
8) Co si o tobě myslí tvoji rodiče? Nightmare - Fly me to the Zenith (no, to vše vysvětluje...xD)
9) O čem hodně často přemýšlíš ? (OK, nejdřív mi to místo názvu hodí AudioTrack04 a teď něco, co MP3 nemůže přečíst...xD Ale bylo to od Plastic Tree xD) Lycaon - A Box In Beautiful
10) Co je to 2 + 2 ? vistlip - Flash Black Blanky
11) Co si myslíš o svém ex? HIM - Pretending (tak, a teď kterého máte na mysli?)
12) Co si myslíš o osobě, kterou máš ráda ? Matenrou opera - Murder Scope (...xDDDD)
13) Jaký je tvůj životní příběh ? the GazettE - Nausea & Shudder
14) Čím chceš být až vyrosteš ? MaleRose - After Crisis (jo, to by bylo fajn, být za krizí...xD)
15) Co si myslíš, když vidíš osobu, kterou máš rád ? (ne, vůbec neležím smíchy pod stolem) PaRADEiS - Lolli-Lollipop
16) Co ti budou hrát na pohřbu ? Elán- Nie sme Zlí (...tak tohle je depresivně provokující představa)
17) Jaké máš koníčky ? Enya - Paint the Sky with Stars (takový běžný koníček, no ne?)
18) Z čeho máš největší strach ?  Ozzy Osbourne - Tomorrow (o.O...jo...)
19) Jaké je tvé největší tajemství ? Matenrou opera - honey drop (tajemství..? xD)
20) Co si myslíš o svých přátelích ? (...sice Unknown Artist, ale tak hezky to vyšlo...xD) REBEL REBEL (xDDDDD)

(Koň, Kyuu? xD)

Když v nebi nevládne Gejb.

24. ledna 2011 v 20:30 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Je to divný.
Hodně divný.
Tak prý se mě bojí.
Zvláštní...
Ne, že by mi to hlava nebrala.
A ono je to v podstatě jedno.
Protože jsou tu minimálně dvě osoby, jejichž radost (popřípadě dobře mířený komentář) Mi zvedne náladu z -150% na + 250%.

Kyuu, Khubo, co bych já bez vás dělala?
Mám vás ráda a ani nevím, jak to mám sformulovat, aby to vyznělo dostatečně vděčně...

Prostě a jednoduše, Gackt s vámi. Jdu si zapnout Diru.

Slib půlnoci v temných poutech - Kapitola čtvrtá ,,Zmatek barev´´

22. ledna 2011 v 23:29 | Krakin Shikazu |  [Příběh]Slib půlnoci v temných poutech
Ano, je to tady...zde by končily úvodní díly. Snad to dává smysl.

Muž kolem čtyřicítky sebou hodil. Lidé se po něm otáčeli, jak do nich vrážel. Ale on musel utíkat, neměl čas se ohlížet. Jeho celozelený komplet přitahoval pozornost- byl oblečený celý v zelené: košile, kravata, kalhoty, vesta, sako i spodní prádlo a ponožky. Dokonce i tkaničky od bot. Během útěku zaslechl pár podivných poznámek o svém vzhledu. Nikdo kolem netušil, že k tomu má víc než jen pádný důvod. Jenže teď to bylo jedno- teď mu dokonce i přízeň Barev nepomohla.
Zahnul za roh. Odsud už to je jen kousek a kontaktuje ostatní….
Bohužel, za rohem ho čekalo nepříjemné překvapení.
,,Snad sis nemyslel, že jen tak utečeš, nebo snad ano?´´ sladký, mámivý hlas. Ještě dětský. O to byla daná situace hrozivější.
Zvláštní bylo, že i přes velkou koncentraci lidí v okolí si nikdo toho, co se odehrává v uličce, nevšiml. Nikdo neslyšel muže vykřiknout. Nikdo se nesháněl po běžícím cvokovi v zelené.
A nikdo si ani nevšiml dívky se samolibým úsměvem, která z té uličky o chvíli později vyšla. Všimli si jí až o kus dál, kdy jí pár lidí zastavilo s otázkou, jestli už není pozdě, aby se někdo v jejím věku potuloval venku sám. Omluva, že se jí přetáhla hodina flétny všechny otázky utnula. Kdo by taky neuvěřil sladké dívence v červených šatech a s mašlemi v rudých vlasech?

Sano seděl v sobotu večer u televize a mračil se. Toshi se zrovna probudil. Byl trochu dezorientovaný, protože zjístil, že je na zemi u Sana v pokoji, ale jinak mu bylo fajn. Bylo mu tak úžasně, že do obýváku doslova přitančil a objal Sana zezadu (což nebylo zas tak těžké, protože Sano seděl v křesle, ovšem jen na kraji a byl předkloněný, jak zaujatě zíral na televizní obrazovku.). Sano jeho ruce bezeslova setřásl a nevěnoval upírovi sebemenší pozornost.
,,Co se děje?´´ Zabručel Toshi po zjištění, že Sano se ani neobtěžoval se snídaní.
,,Psst, zprávy….´´okřikl ho tmavovlasý muž a dál soustředěně hypnotizoval přístroj před sebou.
,,Něco se snad stalo?´´ nedal se odbýt ještě napůl rozespalý blonďák. Sano málokdy věnoval lidským zprávám tak velkou pozornost. Občas se tam ale objevilo něco zajímavého a důležitého, byť to byla jen nepatrná zmínka na okraj.
,,Včera večer našli kousek od východní čtvrti mrtvého muže kolem čtyřicítky.´´ Sano zabránil Toshimu jakkoli zareagovat a pokračoval dál:,, Problém je v tom,
že se neví, co ho zabilo. Navíc, tělo vypadalo zvláštně- byl oblečený jen v zeleném oblečení.´´
V pokoji nastalo ticho. Jednobarevné oblečení značilo jen jednu věc.
,,Barevní Mágové…´´zašeptal Toshi a zajiskřilo mu v očích.
,,Hmm…už jsem je několikrát potkal. Kdyby se furt nevraždili mezi sebou jak idioti, tak by to byli celkem příjemní lidé.´´ okomentoval to Sano a televizi vypl. Měli na práci trošku něco jiného- například uklízení po včerejším řádění a snídani.

Kaorovi se v pondělí do školy rozhodně nechtělo. O to míň, když si uvědomil, že by mohl spát. Upíři žijí v noci, pokud je chce lovit, musí se jim přizpůsobit. Jenže současné zákony týkající se školství s Lovci a upíry tak nějak nepočítaly.
,,Kaoru! Počkej na mě!´´ ozval se ještě skoro dětský hlas. Kaou se otočil a spatřil rusovlasou dívku, jak utíká za ním.
,,Dobré ráno…´´ procedil bez zájmu. Tahle holka- Tamara- se motala všude. Otravnější stvoření neznal. Všem lezla do soukromí a klukům pak i jinam. Na to, že jí bylo stejně jako Kaorovi 14, už toho holka uměla hodně.
Kaora především fascinovalo, jak si zvládla upravit jejich školní uniformu- obecně byla černo-bílá, ovšem Tamara si do toho zvládla přidělat i spousty červených stužek a mašlí, nemluvě o tom, že rukávy a podkolenky k původní uniformě vůbec nepatřily. Na škole se jí říkalo ,,Rudá smršť´´. A nebylo divu. Když se někde objevila- nebo lépe řečeno, když vás dostala do spárů- nebylo úniku.
,,Viděl si zprávy? V pátek zemřel nějaký praštěný chlap…´´spustila okamžitě. Nebylo divu, že o tom s ním chtěla mluvit- ten chlápek umřel kousek od domu, kde bydlel Kaoru. Ten jen pokrčil rameny.
,,Nebyl sem doma…vrátil jsem se až kolem 3 ráno.´´ vymluvil se. Okamžitě mu došlo, že to byl špatný nápad.
,,A kdepak jsi byl? Co jsi dělal? Že by nějaká slečna? Konečně! Už o tobě jdou drby, že jseš na druhý straně, víš jak to myslím…´´ okamžitě spustila a vytvářela nejrůznější teorie. Nejhorší bylo, že i když sama byla velice kreativní, čekala na Kaorovu odpověď, ze které by vytvořila ,,oficiální verzi´´.
,,Byl jsem na tom strazu v parku…ehm…s kamarádem.´´ řekl jen. Bůh ví proč se na něho zadívala jak na zjevení.
,,Tak s kamarádem….´´

Sano se v pondělí večer probudil z noční můry. Okamžitě vlétl do Toshiho pokoje- ten ale spal tvrdě, byl vyčerpaný po včerejším výletu, na který Sana vytáhl.
Sano se vrátil do kuchyně. Hodiny ukazovaly 5 hodin večer. Bylo ještě brzo. Stejně ale měl pocit, že něco nedopadne dobře. Raději se převlíkl a šel zkontrolovat okolí. Něco mu nesedělo.
Posledních pár dní mu vrtal hlavou ten kluk, co o něm Toshi prohlásil, že vypadá jak ten jeho bývalý kamarád (či co to vlastně bylo, Sano se po detailech v tomhle směru rozhodně nepídil). Byl něčím zvláštní.
Navíc ten sen už měl třetí noc za sebou: běželi s Toshim, někdo je honil, byl tam ten kluk, Kuro…v jednu chvíli čtrnáctiletý chlapec z toho srazu, v druhé sedmnáctiletý, jak ho sice Sano neznal, ale domyslel si, že to je ten z Toshiho minulosti. A taky někdo s rudými vlasy a ďábelským zvonivým smíchem….

Kaoru sledoval, jak ten tmavovlasý muž, co dělal tomu upíru bodyguarda, zašel zpátky do domu, ve kterém byl jejich byt. Najít je nebyl problém. Teď už to byla jen otázka času. A nic už ho nezastaví.
Ten upír zaplatí.

Následky šílené nudy, případ dvacátýpátý.

20. ledna 2011 v 19:00 | Krakin Shikazu |  Řetězáky
Co tu dlooooouho nebylo? xD Ano, správně xD
(pochází od Mikí-chan, tak nějak mi to vypadlo a stejně to včera vzpomínala Kyuu a mě taky něco napadlo...prostě a jednoduše to neřešte xD)

Koň aneb záchvaty smíchu na pozadí Grepolisu a GF aneb to je hrůza (To už je KRIZE xD)

16. ledna 2011 v 21:28 | Krakin Shikazu |  Lidi v mé duši
(psáno podruhé, jelikož to první Krák nedopatřením smazala. Co už.)
Koň si získala místo v Krakinině duši. Hezky polstrované, s televizí, ve které běží záznamy Slashových kytarových sól.
A to zvládla v rekordním čase 10-ti minut.

Krák to zezačátku nechtěla přiznat. Rozhodně ne, když se to stalo, tehdy po cestě z nádraží do divadla. Když poprvé zažila Koňovu vykecávací náladu. Ale, stalo se. A Krák je za to ráda. Protože se stále vrací jedna věc...
Kde má vrba svou vrbu?
...Odpověď zní: u jiné vrby, co jí nemá.

A než se Krák nadala, vytvořilo se pouto, které je hlubší, než se zdá.
Protože Koň je úžasná slečna se schopností :
 • udělat z důležitých a vážných věcí naprostou volovinu, které se v KAŽDÉ situaci zasmějete
 • udělat z naprosté voloviny naprosto důležitou a vážnou věc, kterou s váma řeší a pak se s vámi směje nad vašim společným závěrem
 • vést s vámi konverzaci, ve které každý budete mluvit o něčem jiném a budete oba spokojení
 • mít takové stavy ve stejnou dobu jako vy, že se zasmějete a na všechno se vykašlete, protože tohle už je krize.
...a vůbec.
Ne každý dokáže ignorovat skutečný svět a žít tím virtuálním. My dvě ano. Protože pro nás je skutečný ten virtuální.
Protože ona mě stáhla zpátky na DK (ikdyž nechtěně, na DK konkrétně jsem ji stáhla zase já xD), dokopala mě ke Grepolisu, za což jsem jí vděčná a já ji naopak stáhla do světa MMORPG. Grand Fantasia, Kitsu sága, Allods...a až vyjde Lime Odyssey....jéj, to dopadne xD
Protože ona je schopná mě nakopnout, ať už jsem předtím dělala cokoliv.
Protože má talent se objevit vždycky, když ji člověk potřebuje.
Protože tu prostě je.
Protože má schopnost vlézt do lidí neskutečně rychle.
Protože drží hladovky z hladu.
Protože Krák si neuvědomila, jak silné se mezi nimi vytvořilo pouto, dokud Koň neodjela na lyžák.
Protože svět MMORPG her, Grepolisu, hudby, Slashe a Gackta není pro každého.
Je jen pro lidi, jako je ona. Jako jsem já. A jako jsou Kyuu a Kain. (4 na K, teď mi to došlo xD)

Protože Koň je Koň.

Krák a Koň po týdnu ve dvě ráno aneb totální závislačky, co jsou na tom ještě dobře, protože mají jedna druhou a zvládají stahovat další lidi.

16. ledna 2011 v 2:12 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Protože tohle už je krize. Jak řekla Koň.
Krák má zajímavé stavy, někteří ví proč.
Problém je v tom, že narozdíl od okolí to Krák nějak neřeší.
Krák si stáhla novou hru a je spokojená.
A Krák přišla na to, co chtěla udělat (a Koň ji zabije, až to zjístí xD Ale co už xD)

A co že to vlastně s tím Koněm?
Asi tak:

[1:58:07]Krakin ShikazuDělej tak, aby tě ve snech nestrašil Kyo! xD
[1:58:07] Koň: jasně ě.d
[1:58:17] Koň: tobě popřeju aby tě komáři štípali celou noc :D
[1:58:31] Krakin Shikazu: kde by se teď vzali komáři xD
[1:58:37]  Koň: třebáá
[1:58:42]  Koň: ve tvém pokoji :D
[1:59:05] Krakin Shikazu: A já mám Gackta na své straně! xD
[1:59:10] Krakin Shikazu: A Kyo-a taky! xD
[1:59:16]  Koň: jsou to kouzelní komáři - Komár Shikazu :D
[1:59:23] Krakin Shikazu: xDDDDDD
[1:59:30] Krakin Shikazu: *Krák chcípla smíchy*
[1:59:41]  Koň: *Koň chcípla taky*
[1:59:57] Krakin Shikazu: *Krakinin duch vítá Konina ducha*
[2:00:12]  Koň: *Koň to dnes večer zabila*
[2:00:21]  Koň: *doslova xDDD*
[2:00:27] Krakin Shikazu: *Krák souhlasí* xD
[2:01:16]  Koň: *odpočívej v pokoji xD*
[2:01:50] Koň: *Koňův duch se odporoučí také odpočívat ale už fakticky fákt xD*
[2:02:24] Krakin Shikazu: *Krakini duch se loučí a jde oživovat xD*
[2:02:31] Krakin Shikazu: *Krakin in
[2:02:37] Krakin Shikazu: bez té mezery

Takže, malá ukázka toho, jak se dvě plně inteligentně duchem přítomné slečny baví o důležitých věcech.
A protože jsem slíbila, že o tom napíšu, tak to tu je. Teď ale půjdu zabít jednoho démona do Allods Online (=ta nová hra) a pak jdu udělat to, za co mě Koň přerazí (na 99,9%). Těšte se.

A ne, nejsem unavená.

A klidně si můžu jít třeba za kominíkem.

12. ledna 2011 v 21:09 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Fajn. Jediná věta stačí. Když mě tu nechce, má to říct, klidně se seberu a odstěhuju se k tatínkovi, když jí to udělá radost. Nebo na Hukvaldy. Nebo já nevím kam.

Ti dva dole jsou taky úžasní. Jeden zůstane doma, protože se jeho žaludek rozhodl trénovat na olympiádu v gymnastice a rád by si třeba pospal, ale ti dva dole? No jasně, že se budou 4 hodiny v kuse hádat, jak jinak. Jeden se radši opije, než aby něco řekl a druhý sedí s cigaretou u huby a dělá se chytrým. A pak jsou z toho velice zajímavé závěry.
Tak kdyby jste třeba nevěděli, tak jsem na drogách a tahám se s nějakou partou.
Bulám školu.
Jsem líná a sobecká, na nikoho nemyslím a nic nedělám.
Když už něco dělám, dělám to špatně, protože já přece nikdy nemůžu udělat nic správně.
Když se něco, cokoliv stane, vsaďte se, že za to můžu já.
A pak mi vykládejte o dětech z problémových rodin...

Fakt. Taky jsem si zkoušela jít lehnout a prostě spát. Ale v když si člověk lehne, tak slyší, jak se ti dva dole dívají na televizi (volume minimálně 85%, ale je to kvůli tomu, že ten druhý je hluchý, ne on.) a do toho se překřikují- kvůli čemukoli. To už je snad národní sport nebo co.

A úplně korunu tomu dosadí, když to kolem půl druhé ráno stichne, vy usnete a potom vás probudí cokoliv jiného- ségra, která se prostě rozhodla, že teď něco musí udělat, mamka, protože se něco stalo v práci a ona tam prostě musí, Zero, který má hlad (stejně to nesežere a nepřestane, dokud mu nerožnete, což je problém, protože lampička mu nesvítí a cokoli jiného svítí mě do očí) nebo padající květináč (poslední dobou pořád. Už mě to štve. Nechápu, co se sakra děje?!). Tak. A v 5 vstávejte.

Ne, že by to byla nějaká novinka. Je to tak už pěkně dlouho. Jenže vás to dokáže naštvat, byť jste si zvykli. Prostě...už se dostáváte do lepší nálady a najednou tohle.

Jednou je štve, že furt sedím doma- jsem divná, jsem cvok, protože se s nikým nebavím a nikam nechodím.
Podruhé zas to, že někam chodím a nejsem doma.
Tak se ale už sakra rozhodněte.

Nebo víte co? Já na vás kašlu. Půjdu si třeba číst, když teda nemůžu spát. A vy si myslete co chcete. Mě už nebaví vám věčně dokazovat pravdu....(=vzkaz domů)

Žaludek začíná s rozcvičkou. Gackt mi pomáhej.

Ospalá želva v červeném smogu

9. ledna 2011 v 22:07 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
....Krák hledejte v oblacích....
....protože se zamilovala.

Když jsem si dneska ráno oblíkla tričko naopak chvíli po tom, co jsem si spálila záda o radiátor, mamka nade mnou jen zavrtěla hlavou, že prý už jsem ztracený případ.
A pak jsem se hrozně těšila.
Protože jela za jedním z nejlepších a nejúžasnějších lidí.
Se kterým jsem strávila naprosto úžasné odpoledne.
Který mě pak nechtěl pustit domů.
A já bych tam s ním i zůstala, kdybych mohla.
Málem jsme zapoměli na ten bruslák, který byl vlastně původní plán.
A zítra se s ním uvidím zas.


...není tu jen proto, že je naprosto úžasná, ale i proto, že dneska zazněla. A že vlastně byla první, jakou jsem slyšela. Z j-rocku.

A Krák je mimo...protože už si píše i s lidma, se kterýma normálně ne xD

31. února, nová asistentka, dlouhé kecy do rána a stahování hudby

8. ledna 2011 v 20:59 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Tak takové stavy jsem neměla...tak dva roky?
Ne, tak intenzivní je mám poprvé v životě.
A víte co?
Vůbec mi to nevadí xD

Krák měla ve čtvrteka v pátek naprosto úžasné rána. Jo, je fakt, že ve čtvrtek zaspala a v pátek zase vstala tak rychle, že se o pět minut později poroučela k zemi, ale komu to vadí?
Komu vadí ty vražďáky, co na Krák a Koně házejí nejrůznější lidé?
Komu vadí, že jsme obě věčně mimo?
A komu vadí, že Krák je totálně mimo?
Nikomu.
Protože Krák k tomu má dobrý důvod. Tak dobrý, že jí vůbec nedošlo, že sobě mluví už pomalu půl článku v třetí osobě.

Poznala jsem totiž naprosto úžasného člověka, se kterým je mi dobře. Přímo skvěle. Krásně se s ním povídá.
A zítra jdeme bruslit.
A taťkova fůrie je taky mimo, když už jsme u toho. Tak mimo, že do smlouvy rovnou dvakrát zapsala datum 31. února. A evidentně jí to vůbec nevadilo. Tatínek má totiž novou asistentku. Holka čerstvě po škole. Rozhovor, který spolu o ní včera vedli byl..velice zajímavý. Fůrie na ni žárlí (což jde docela dost poznat) a taťka si ty její stavy docela užívá.
Nebo ten jeho věčný úsměv připsat alkoholu? Těžko říct. Každopádně to včera bylo poprvé po šesti letech, co si se mnou sedl a o všem si se mnou otevřeně promluvil...
...no dobře, o všem ne. Ale o tom jeho rozvodu s mamkou (pořád si myslí, že nevím, proč od nás odešel...to by měl spíš vysvětlovat Lenalee, ne mě) a o tom, jak to berou naši na Hukvaldech (vzdávám snahu kontrolovat se, jestli neříkám svým prarodičům naši...). A poprvé v životě jsem v jeho očích uviděla skutečnou lítost. A ačkoli si 11/12 roku myslím přesný opak, pořád se o mě i o Lenalee zajímá. Pořád se o nás stará. A chce nás mít u sebe. Aspoň občas. Mám výčitky, že k němu nejezdím častěji (to mě zase přejde). Ujistila jsem ho, že vím, že tam kdykoli můžu zajet a to všechno...a v noci jsem pak pozorovala ten obrázek, co jsem mu dala. Ten, co mi pověsil do pokoje. A uvažovala jsem, proč ho pověsil zrovna ke mě, když jsem ho dala já jemu. Je to trochu ironie...ale vzhledem k faktu, že mám pocit, že v tom pokoji někdo občas je, nebo že tam někdo chodí...možná si chtěl vytvořit iluzi. že tam jsem, že tam bydlím. Já jsem u sebe v pokoji vždycky měla svoje malůvky a výkresy. Možná, že se opravdu snaží si mě připomenout...možná. Nevím.
Každopádně dneska už byl zase ten klasický workoholik, co proseděl celé dopoledne u notebooku a pak mi nadšeně vysvětloval, co sprovoznil a o té své firmě a ....všechno jsem mu pochválila, přikyvovala jsem a bodlo mě u srdce. Dělávakl to, když jsem byla malá a dělá to doteď. Snaží se, aby to dítě prostě vědělo, co dělá, co jak funguje a co všechno to umí...Nejlepší vzpomínky na své dětství mám koneckonců z doby, kdy mě brával na služební cesty s sebou. Nebo když měl nějakou zakázku v okolí (i dál) a vzal mě tam, ukazoval mi, jak se spravuje počítač a jak se co instaluje....kdybych si to všechno zapamatovala, možná by ze mě byl zkušený programátor. Každopádně tohle jsou moje vzpomínky na něj- jak spolu někam jedeme autem, hraje nám tam nějaký rock a my si zpíváme s rádiem, jak se šťourá v součástkách počítače a já mu podávám a odkládám různé věci.....a vůbec, ty jeho světýlka v očích, kdykoli mi něco vysvětloval. A jak mi kladl ty záludné otázky a chytáky...

Jak tady topí? No, topením? Ne, není tu radiátor, takže podlahou...Správně- a víš čím přesně? Plynem nebo elektrikou, ne? Ne, uvažuj trošku...No, tak a jako čím jiným..? Nojo, tou horkou vodou tady!

Jo....a dělá to doteď...ale čímdál méně.....ségra už si na to ani nepamatuje, že by s ní něco takového řešil...na bráchu nemá čas...ale když se občas najde ta chvilka, ta vzácná chvilka, zase se objeví ty světýlka a zase se vrátí ty vzpomínky....a zase je tady taťka. Jako by se nic nestalo. Jako by jsme spolu zase někam jeli, jen tak, za nějakou zakázkou, jen my dva.
Vzpomínky na dětství....
Heh, když už jsme u toho, mám ještě další dvě. Jeho záda. Obě se k nim vážou. Jedna jsou jeho záda, když jsme jezdili túry na kolech a druhá jsou jeho záda, když jsem se ho snažila předjet na lyžích. Zbytečná snaha. Stejně byl vždycky rychlejší. Ale tyhle jsou jen mlhavé, naprosté nic... jen taťkovy záda.

A to mi běželo hlavou při pohledu na ten můj obraz.
A přitom jsem si povídala s tím úžasným člověkem. Díky němu mě to tak nebolelo, ty vzpomínky a to všechno, protože on mi dokázal na tváři vyloudit úsměv. Úsměv od srdce, ten skutečný, hluboký, upřímný.
Včera jsem šla spát až dneska. A vůbec mi to nevadilo. Dneska taky asi půjdu až zítra...protože už se nemůžu dočkat, až bude Neděle. Až budu moct nastoupit do autobusu a dojet do města, kde mě bude čekat. A zapomenout na všechny tyhle voloviny, co jsem tu psala. Protože byť mám taťku ráda, oba víme, že čas se vrátit nedá. Že chyba není ani v jednom z nás, ale v obou. A nemá cenu to takhle řešit. A ty dvě věci spolu vůbec nesouvisí.

Jdu stahovat hudbu a psát tu FF, než na mě Koň skočí a zadupe do země.
(he, trefné přirovnání.)

A vyměnila jsem si piers...zase...a to je to, co chtěla půlka lidí vědět. Jsem zvědavá, kdo si to dočte až sem =P

Vaše lístenky, prosím

5. ledna 2011 v 21:18 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
(autor lístenek jest Noah)
aneb Krák je totálně mimo.
Včera si pustila vodu, když se šla sprchovat, aby odtekla ta studená a pak ve snaze co nejrychleji pod teplou vodu zapoměla, že na sobě má tričko... se stane.

Stejně tak dneska ráno jsem spěchala a tak nějak jsem zapoměla, že nemám ponožky...takže potmě jsem popadla první, co mi přišly pod ruku a když jsem si je nasazovala, byl položen dotaz mojí sestřičkou, jestli to náhodou nejsou její...zavrčela jsem něco ve smyslu ,,Jako by to nebylo jedno, máš si je hlídat a nestrkat ke mě´´ a vyběhla jsem na hon za autobusem.
Když jsem se pak ve škole podívala...skutečně to byly její.
Neptejte se mě, jak jsem se do nich narvala, když ona má nohu 34 a já 40...
No co už xD
Biologii jsem zvládla. Španělština až zítra. Zeměpis za 2. TAčko...bylo zvláštní.
A vůbec, dneska jsme já i Koň byly mimo.
Jestli si někdo pamatuje na tu moji včerejší písemku...tak dneska jsem ve španělština napsala něco, co v překladu znělo:,,Kolik tříd je v téhle třídě?´´ a tentokrát mi to nedošlo, dokuď mi to neřekla Terka (čti: dokuď se Terka neskácela smíchy).
A vůbec....
všechno bylo divné.
Mikí-chan u mě byla.
Pořád neví, na jakou školu půjde.
Kéž by šla k nám.
(ano, nenápadný pokus jí tam dokopat xD)

A zítra se jde do Empatie.
Akce Z aneb Kyuu a Koň se poznají osobně (konečně xD)
Myslím, že si sednou.
Snad.

A víte vy co?

Krák jde v neděli bruslit ^^

...a né sama ^^

...mějte se krásně.
Gackt s vámi.
A milujte sami sebe.
A Gackt se mnou zítra ve španělštině...a ZSV.

Spiderhorse píše písemku z písemky

4. ledna 2011 v 15:54 | Krakin Shikazu |  Moudra školou povinných
Ano, Krák jede internet! Takže můžete hezky slavit, je tu zas xD
Takže z důvodu menšího vyhoření (jen zásuvky, klid)(a ne, Krakin v tom mprsty neměla!) nám tady půlce Krakinova nejel net ....a proto jsem tak nějak zapoměla, co jsem chtěla psát.
A protože dneska Krák a Koň seděly spolu, něco z toho vzniklo (ano, FF bude! xD)
(A kdo to má sakra tady teď psát, píšu to už 20 minut a oni furt píšou a furt něco chcou! xD)
(A teď mi bylo řečeno (Koněm!), že dokuď tohle nenapíšu, tak mě na GF nepustí! Whha! Krák má absťák! xD)

Takže to tak nějak začalo tím, že Krák by musela sedět zaplantaná do drátů od projektoru a tak si místo toho sedla ke Koňovi...se kterým měla hned několik vděčných témat jako GF, Grepolis, ta nová MMO, co má vyjít a tak dále...a dotoho Koň měla psát z fyziky. A bavili jsme se o tom, co ta bude dělat, až bude maturovat...skončily jsme u faktu, že z toho bude lozit po stropě, když z ní vypadlo:
,,Spiderhorse!´´
heh xD
Ve fyzice jsem byla mírně mimo, konec konců, když se mi od našeho pana docenta dostalo pochvaly a třída mi začala tleskat, kdo by nezrudnul a nebyl mimo ještě další dvě hodiny?
Byla jsem tak mimo, že jsem si značila, kdy budeme psát písemku z fyziky (a že ji vůbec budem psát), když jsem se zarazila podívala se na ten sešit, kde stálo Krakininým rozmáchlým rukopisem:
,,Písemka z písemky!!´´
Ano, jak...důmyslné.
Což mi připomíná...náš pan docent VŽDY ukazuje po napsání písemek ty největší ,,skvosty´´ (či jak se to píše)...a Ája to tak nějak vyhrála (a zabila) svým výpočtem:
10x10=20
...njn, matika hýbe světem xD

A pak přišla druhá hodiny chemie. A to už perlili všichni, četně učitelky, která se vytočila na jednu spolužačku s prosbou, aby už byla ticho a dávala pozor...
uč.:,,Nikol dává pravdu!´´
Ano, jen za malý poplatek, přijďte a budete vědět vše!
A probíraly se Excitované stavy...což bylo něco pro Krák a pro Koně xD
Krák:,,*po učitelčiném prohlášení, že Síra si díky tomu může najít 6 partnerů* Ta síra je ale děvka...´´
Koň:,,Jsme to ale rozvraceči vztahů*zavrtí hlavou*´´

A zabil to náš třídní, který došel se zafačovanou rukou s tím, že ho napadl medvěd na včerejším kurzu na instruktora snowboardingu xD (ano, a on ho hrdinsky svým snowboardem umlátil xD)

Oh, jak já tu školu miluju xD

btw- Dnešní bod získává Maya, která mi tak hezky popřála k nedělnímu svátki^^ Arigato ^^

Krák přetížila mozek a následkem toho jí začalo bolet břicho.

1. ledna 2011 v 19:56 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
(toto jest diagnóza mojí maminky, takže jakékoli připomínky směřujte jejím směrem)

Faktem je, že jsem ležela a bylo mi blbě...
...a ta pitomá lampička, kterou má Zero, pořád svítila.
Takže jsem se naštvaně vytočila a zoufale jsem zaprosila:
,,Zero, nechceš si zhasnout?´´
Ne, že bych čekala odpověď, ale přece jenom- víte, co ten haj...ehm, co ON udělal?!
Podíval se mým směrem, otočil se ke mně zády a schoval se do krunýře.

Fajn, on už tmu měl.
A Krák si musela vstát a lampičku zhasnout sama.
Nevděčník jeden anorektický.....