Květen 2012

Část druhá: Jak se pohybovat v terénu aneb my přirozeně (ne)šikovní

31. května 2012 v 19:46 | Krakin Shikazu |  Krakin dává rady do života
Někteří z nás se hold narodili jako přirozeně šikovní, ostatní je označují jako nebezpečné objekty, a to hlavně pak sami pro sebe. Jak se má pak takový člověk pohybovat v takovém terénu, jako je například pokoj mladšího sourozence?

 • Ranní dezorientace se projevuje jednou za čas snad u všech. V případě přirozeně šikovných to pak bývá ve větší míře. To si pak člověk může takovým pouhým probuzením přivodit i otřes mozku. Pokud máte postel u zdi či jiného pevného předmětu (tedy pevnějšího, než je vaše hlava), bylo by lepší na ono místo umístit polštář. I když se pak člověk s trhnutím probudí z noční můry/pádu ve snu/pitomým budíkem z nádherné chvilky, nepraští se přímo čelem o daný objekt. Dezorientace pokračuje i nadále při pohybu po místnosti (popř. místnostech) hned po vstávání. Náhodně se povalující objekty jsou v tu chvíli velice nebezpečné. Proto se doporučuje je již večer před spaním umístit mimo trasu ranních rituálů*. Další objekty jako např. stoly, tašky, skříně a podobně nestěhujte bez vědomí toho, kdo v místnosti spí. Dotyčný by se to sice celkem brzo natvrdo dozvěděl, ale moc by vám asi nepoděkoval (viz. kapitola 4. Spreading the Light, první 4 odstavce).
 • Při vstupu do prostoru, kde se předpokládá pohyb dalších lidí, nastává riziko srážky (hlavně v ranních hodinách). Pokud je v domě někdo přirozeně šikovný, škrkněte si možnost, že si vás všimne. Nevšimne.
 • Pozorujte akce přirozeně šikovného, hlavně pokud stále trvá ranní dezorientace. Upozorněte ho, pokud na něco zapomene (lije si vodu a mléko do hrnku, kam zapoměl nasypat kafe), nebo se chová nelogicky (jde si opéct topinky do ledničky, nese špinavé nádobí do koupelny, vyhazuje lžičku do koše a kelímek do dřezu atd.). V případě, že vy sami jste přirozeně šikovní, poslouchejte ty okolo. Pokud jste sami, raději si dvakrát rozmyslete, než něco uděláte. Instantní kafe v hrnku s čajem nechutná každému.
 • Ranní dezorientace trvá od pár minut do několika hodin. Tehdy člověk jede na úsporný režim. Pokud někdo kolem vás nebo vy dojede na zastávku (čehokoliv)/místo srazu/školní šatny bez aktovky, co už, stává se.
 • Nechtějte po přirozeně šikovných, kteří jsou stále dezorientovaní, datum. Jsou rádi že ví, jak se jmenují- běžná je taky otázka, kolik že jim to vlastně je.
 • Musíte brát v úvahu tendenci přirozeně šikovných zakopnout na naprosto rovném povrchu. Nebývá to způsobeno dlouhými/širokými nohavicemi (ikdyž ty pravděpodobnost zvyšují), nejčastější příčiny jsou přišlápnutí vlastního kotníku (což jde v jakýchkoli kalhotách/sukni, i bez) a ohrnutí podrážky či skrčení prstu (nejčastěji v pantoflích). Taky je tu možnost zakopnutí o spáru mezi kachličkami (sebemenší mezera znamená, že přirozeně šikovný zakopne).
 • Do věcí, které stojí kolem průchozích prostorů, se dá vždycky nechtěně kopnout/praštit rukou. A vždycky tak, že to bolí. Stačí se jenom otočit na místě/projít kolem.
 • Schovat si brýle mezi květináče, hrnek mezi knížky v knihovně a večeři položit na akvárno od želvy je běžná věc. Pokud přirozeně šikovný něco hledá, místo klasického postupu ,,Kam bych to dal, kdybych to byl já?´´ se doporučuje ,,Kam bych to rozhodně NEdal, kdybych to byl já?´´. Průkazky na autobus a jiné menší obdélníkové objekty hledejte v ledničce.
 • Pokud hledáte mobil, hledejte v mezerách mezi zdí a postelí/skříní, u topení, za notebookem, nahoře na skříni u kytek, mezi hrnky na poličce v kuchyni.
 • Přirozeně šikovnému, který je zvyklý, že je v nějaké denní době v bytě/domě sám, nepomůžete, když si uděláte čas a budete s ním ho hlídat, aby nic nezapoměl/nic se mu nestalo. Je zvyklý, že je sám a takhle akorát docílíte toho, že z vás bude na nervy. Potom odjede bez brýlí, klíčů, úkolu do španělštiny (ale má ustláno, má jídlo a pití, uklidil si nádobí do dřezu a neshodil to oblečení z židle).
 • Přirozeně šikovnému stačí k ublížení jen on sám. Praštit se loktem do žaludku je brnkačka.
 • Pokud jste přirozeně šikovní, ujistěte se, že drát od sluchátek je přesně tak dlouhý, aby vám sice sluchátka netahal dolů ke kapse, ale ani nevlál volně ve vzduchu. Sluchátka namočená v čaji vám moc nepomůžou. A zachycení se v přeplněném buse tím tuplem ne.
 • Přirozeně šikovný člověk zásadně všechno našroubuje opačně, drží věci křivě a prohazuje jednotlivé části mezi sebou. Pokud se do něčeho, co obsahuje ruční práce, pustí sám, pak zjístíte, jak velkou zásobu nadávek ve svém repertoáru má.
 • Přirozeně šikovného člověka se snažte nenaštvat. Někteří jsou poté agresivní a většinou pak přestanou vnímat drobné detaily (židle, práh, něčí noha, chodník, schod....) a mají tendenci ublížit spíš sami sobě než vám.
*trasa ranních rituálů- trasa, po které člověk ráno po probuzení jde. Většinou tedy postel>koupelna>kuchyň>pokoj-skříň>zrcadlo>aktovka>ven.

Takže, zmiňovat znova poleptání během laboratorek nebo polití levé kapsy u mikiny zevnitř během pomývání nádobí není potřeba, že?

Záhada hodná nejmenovaného belgického soukromého detektiva.

9. května 2012 v 19:47 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Takže jedna návštěva u zubaře by byla z krku- minimálně dvě (ale nejspíš víc) zbývají.
Ale dostalo se mi pochvaly, že ty ďásně jsou lepší.
A taky otázky, zda-li nejsem těhotná (mohlo mě napadnout, že se zeptá, když jdu na rentgen, ale šok to byl stejný-vždyť toho chlapa znám od 4!)
A později u jiné paní doktorky, zda-li je nějaká známost.
No, definujte pojem ,,známost´´, hehe.
Koupeny učebnice ZSV.
Dočtena jedna knížka a na její počest rozečteny dvě další.
Napsány dvě kapitoly, píše se třetí (FF s MBLAQ a B2ST, odkaz na můj profil na asianfanfics.com najdete za chvíli po uveřejnění tohohle někde v menu).

A zajímalo by mě, co dělalo to srdíčko namalované na skle našeho auta nastaně spolujezdce, tůdiž té mojí.