Říjen 2012

Když se vám há zasekne v krku

29. října 2012 v 20:52 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Jedná se o dodatek k předchozímu článku.

Víte, já už od své rodiny očekávám cokoliv. Nepřekvapí mě jen tak něčím.
Nicméně když jsem se dneska vrátila domů a babička mě odchytla se slovy ,,No další na lajně seš ty!´´, tušila jsem, že něco není v pořádku.
Budeme předělávat barák, takže se hromadně uklízí.
Babička vytáhla staré věci...
...četně zavinovaček a peřinek.
Je milé, když vám takhle nenápadně naznačují, že by už chtěli pravnoučata.

Z há uděláme hahá

29. října 2012 v 18:50 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Aneb spát čtyři hodiny denně se vyplácí. Hádky důchodců v jednu ráno mi opravdu nechyběly...myslím, že si pořídím píšťalku a začnu jim to pískat. Člověk má pak divné sny, v koupelně vidí mořské panny a kafe si zalije čajem.

,,To je tak, když si chceš hrát na bosse a nevyjde ti to, protože tě šlehne větev do xichtu.´´

Chápu lidi, co se nezvednou, aby uvolnili místo- taky se mi někdy nechce a ve chvíli, kdy je autobus poloprázdný a jde jen o to, že sedíte na něčím oblíbeném místě...co ale nechápu a za co bych některé lidi z toho autobusu nejraději kopala ven jsou ti, co se stavějí uprostřed autobusu doprostřed uličky (pak vzniká známá situace- vpředu lidi stojí na schůdcích, vzadu je autobus prázdný), co stojí sice mimo uličku (prostor na stání/kočárky), ale mají na zádech batoh, co zasahuje do uličky, takže se stejně nedá projít (většina lidí stojí v mírném rozkroku, aby udržela balanc- je problém si ten batoh sundat a položit ho na zem do vzniklého prostoru?) a v neposlední řadě lidi, co si sice sedli v době, kdy autobus byl prázdný, nicméně i po jeho naplnění stále sedí a vedle na sedadle trůní jejich batoh, který s trochou štěstí možná obsahuje dva rohlíky a sedmičku kofoly. Taky miluju nafintěné uřvané sedmačky, co jezdí jednu zastávku. Když už se jim těch 10 minut nechce šlapat, můžou si počkat na ten pozdější- stejně jim ta škola dřív neotevře a svačinu si taky stihnou koupit. V zimě tím tuplem bych se snažila najít cestu, jak čekat co nejkratší dobu v mrazu před školou, kde s tradicí probíhají ranní klání ledových čarodějů. Navíc půlka z nich takto (ne)logicky jezdí tehdy, když je pěkně/horko...

,,Já už vím, co si přeju na Vánoce...ty zabiješ Krakin a dáš mi její mozek.´´

Dále jsem si ověřila zákon nenapravitelného optimismu (Pro ty, co jej ještě stále neznají- zákon nenapravitelného optimismu zní ,,To se stát nemůže,´´) stále platí a to jak ve výsledcích, co se týče porovnávaní mě a jiných osob (v tomto případě pro mě pozitivní výsledek), tak v očekávaní nejrůznějších událostí. Když se před dějepisem Terka sháněla po českém stavovském povstání, tak jsem si řekla, že to přehání- jaká je šance, že by někoho z nás tří (Terka, Alča, já) vyvolal? Spíš jsem řešila fyziku a hledala jsem konec zápisu z minula. Takže když jsem uslyšela ,,Krakin Shikazu...!´´ tak jsem sebou trhla, vzhlédla od papíru se stále se opakujícím U=Ed - U=W/Q - E=kO/r2 - E=F/Q s rozšířenými panenkami a výrazem naprostého zjevení. Učitel se na mě usmíval, tak jsem se na něj taky usmála a za neustálého nadávání si do kusů hovězího jsem se doplížila k tabuli rádoby jistým krokem flegmatického krokodýla (přičemž jsem se modlila, abych o něco nezakopla). Když jsem se za nějaké dvě minuty vracela do lavice s jedničkou, uvažovala jsem, jak někdo může dostat horší známku, než za dva, když já jsem se neučila, dokonce jsem to ani neviděla. Každopádně po úspěchu s ,,nejlepší´´ písemkou v chemii mi to přišlo jenom jako ujištění, že i kdybych tu fyziku potom zkazila, tak to nevadí. Koneckonců, nikdy jsem nebyla zrovna technický typ.

,,Můžeme to namazat dvěma způsoby,´´(pozn.:chemie, Markovnikovo pravidlo)

Nemusím vám říkat, že ta fyzika se odložila, že ne? Samozřejmě. Takže vzhůru na dvě hodiny francouzštiny, kde jsem byla totálně dutá a ani mě nenapadlo si něco přečíst nahlas tak, abych slyšela podobnost se španělštinou (stává se). Pak jsem si zahrála na ledovou královnu, posléze něco mezi fialovým ledním medvěděm a sněhulákem, poznala jsem Lucku z prváku (....chodíš do prváku, že jo? No, ikdyž tady asi nebudeš..ale kdyby jo, tak vítej a ráda jsem tě poznala a můžeš si někde pověsit, že jsi první letošní prvák, kterého znám) a šla jsem na vlak, posléze na autobus a hurá k sestřence pro chemii, kde jsem zjístila, že mají zajímavá vrátka (,,Je to odmčené?´´,,Ne!´´,,Otoč klikou...´´,,....jo!´´). Rendolf mi dal pusu na přivítanou a já obhlédla sestřenčin nově zařízený dvojpokoj (ta barva v tom pokoji byla boží!). Když jsem zjístila, že přestalo sněžit a já jsem relativně roztála, vydala jsem se domů (Rendolf mě políbil na rozloučenou) a po cestě si vynadala, že pod ten kabát si mám brát mikinu, nebo aspoň něco s dlouhým rukávem. Když jsem se konečně doploužila domů, zjíšťovala jsem, proč mě nikdo nehledal...asi jsem jim moc nechyběla, no.

,,Fiflena spadla na zem!´´(vtip pro zasvěcené)

Nakonec teda zjíšťuju, že období klid a období hysterického neklidu se pravidelně střídají ve všem. Dva roky nic a teď najednou hop! Pět najednou? Pche, pak nemám mít diva mody....
A do toho barvení se mi nechce...
...odložím to na zítra...
...krokodýl je líný tvor. Hlavně, pokud je fialový.

,,EKG graf znáte, takže víte, jak vypadá-´´
,,-bývá i rovný,´´

Pozn.: Rendolf je plné jméno Rendyho a jedná se o sestřenčina psa.

Karkulka v pohřebním oděvu

27. října 2012 v 18:54 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Někdy mě zaráží natvrdlost některých lidí. Ikdyž o tom už jsem se tu zmiňovala několikrát...vlastně asi docela často, že? No, každopádně můj zvyk brát věci na lehkou váhu a pouštět některé věci z hlavy se mi nevyplácí. Pak proživám hluboké šoky. Ikdyž...jsem mrcha, když se bavím naivitou jiných lidí?

,,Nechcete mě někdo třísknout? Sebepoškozování už nevedu,´´

Bylo obecně uznáno (čti: komise Krák&Koň se usnesla), že Tomix je fajn, úžasný a naprosto dokonalý. A tůdiž když jsem zakopla o postavu s bílými vlasy a očima, které by se daly považovat za žluté...tak je jasné, že se na to budu dívat, no ne?

,,Uvažujte o tom z hlediska etických a morálních otázek!´´
,,....začíná Apokalypsa,´´

Ta malá...si zdrhne na noc pryč a já pak zjístím, že mi snědla večeři! Takže vaření alá děda (kus salámu s kusem chleba). Aspoň že ta čokoláda ještě je....

,,Proč se díval na mě, když mluvil o vzpouře vetřelců na vesmírné lodi?´´

Hmmm...zjístila jsem, že mám ve zvyku oblíbit si nějaké postavy a pak zjístit, že je mluví ten samý člověk co jiné oblíbené postavy...třeba takový Akira Ishida. Jeho jméno jsem viděla u různých kousků za poslední 4 dny pětkrát. To pak člověk jde a hledá na co by se podíval, pak se podívá na postavy, pak na to, kdo je mluví a ,,hele, toho asi budu mít ráda, mluví ho ten, co mluvil Heisukeho v Hakuouki,´´ (ikdyž ve skutečnosti to spíš vypadalo jako ,,OMRChicken, to je ten samý, co namluvil Heisukeho!*tancuje*´´). A vůbec, možná, že se někdy zamyslím a napíšu něco o mých oblíbených voice actorech.

,,Když budu hodná, tak umřu,´´

Je fajn dozvědět se, že lidi vás neignorují...nebo že si všímají věcí, o kterých si myslíte, že si jich všímáte jen vy. Například nadržování u některých věci. Nebo třeba nepravidelnosti v něčem, co má být pravidelné. A pak zjíšťujete, na kom vám vlastně záleží.

,,Ustřílet hlavy než to vyroste...´´
,,...no, problém je, že bez hlavy by to už asi nevyrostlo,´´

Už jsem se zmínila, jak je fajn mít teplé kafe v hrnku, který jste si sami koupili a dívat se v temném pokoji z okna do tmy?

...Fajn Kubo, výhrál si, nestříhám se! Spokojený? xD

30 days meme About myself 01- Day 30- Who are you? -FINAL

17. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
(Už tradičně- čas pro rozluštění kódu! 13:06 bel jednoduchý- a sice jedná se o datum mého narození, tzn. 13. června. ^^)

Jsem Fialová žirafa, Krokodýl, závislák, knihomol, DragonFable Hero, otaku, Krakin Shikazu.

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Diskutace Pána a jeho Samice

16. října 2012 v 20:23 | Krakin Shikazu |  Krakinin deník
Pche, to připojení si dělá, co chce. No, nebudu se vymlouvat na techniku *nepřipomíná vám to někoho?*, ale narovinu řeknu, že má částečná neaktivita (jak ve virtuálním tak reálném životě) byla způsobena náhlým útokem EbilCorp na AE (znáte snad DragonFable, ne? Ne?!) ve VŠECH 6-ti hrách- jakožto správný Hero z DF jsem teda započala obranu (a hezky level up~) a z několika důvodů se rozhodla pomoct na trošku slabším osazenstvu MQ....a začlo mě to bavit, hehe.
Taky je fakt, že na DF se opět objevil přístup k Mogloweenu. Nevím, ale já měla pocit, že jsem ten první Mogloween už měla hotový...každopádně už jsem u předminulého roku u konce, ty masky občas dávají zabrat (jedna za 6800 sladkostí....). Taky se musím naučit poslouchat svou intuici a jít doleva, když mám pocit, že bych tam jít měla a nelézt doprava se slovy ,,vlevo bylo třikrát čisto, teď už tam něco být musí!´´(,,*lek*-sakra, vlkodlak!*hledá něco s atributem stříbra*´´). No, v součastné chvíli všude pobíhám s maskou Tomixe, když už ji konečně mám (Tomix je má oblíbená postava a ta síť questů v Ravenloss byla to nejlepší...ok, možná, že ne nejlepší, co jsem tam hrála, ale i tak- chtělo by to pokračování, přece nevypustil jenom Greeda!)(Soutěžit s Ravenloss, Soulwavery a Chaoswavery může jen Chapter Two a questy u True Mortal).

,,Krev putuje v srdci od severu k jihu,´´

Rozhodla jsem si dát pauzu od KHR...částečně proto, že kdykoli jsem slyšela něco, co se záhadně podobalo ,,Byakuran´´ nebo ,,Kikyo´´, tak jsem chytla histerický záchvat smíchu, těkala očima, jestli nezahlédnu někoho s bílou kšticí a úsměvem od ucha k uchu, popřípadě někoho s kytkou/plevelem v ruce s dlouhými tyrkysově zelenými vlasy a zlatými náušnicemi. Druhým důvodem je pak to, že mi do konce chybí míň než 30 dílů, což je z mého pohledu tak trochu deprimující (,,Já nechci, aby to skončilo!´´). Vím, že manga pokračuje a plánuju přechod k ní...jenže to anime mi bude chybět.
Další fakt je, že Yamamoto se hezky vyvedl- Squalo z něho evidentně konečně vytřískal trochu vážnosti. Docela mi rozhazuje žebříčky oblíbených postav- normálně stojí spíš níž a pak příjde nějaký souboj, vytasí se s Shigurenem a hop! Je nahoře vedle Gokudery a Belphegora!

,,Symbolismus znamená, že kupa listí není kupa listí.´´

A tak jsem si nakonec teda po dlouhém rozhodování v čem pokračovat/co začít rozhodla, že začnu již dlouho okoukávané na obrázcích Durarara. V uvažování bylo i pokračování Naruta, zase se mi tam nějak vytvořila mezera...ale na toho se začla dívat Katt a ikdyž já jsem o nějakých 320 dílů dál...tak prostě by toho Naruta bylo moc a já bych jí spoilerovala (což je něco, co Katt nesnáší a už na to má Kubu). Taky jsem načala okrajově Pandora Hearts a byť mě konec druhého dílu zaujal, Durarara mě svojí zajímavou strukturou děje zaujalo víc...a, co si budem povídat, Durarara má jedno plus a tím je Orihara Izaya. Mám úchylku na podivné postavy, já vím.
Taky mě zaujalo pár věcí- a to když promluvily dvě z hlavních postav, hned zezačátku- Mikado a Kida. U Mikada mě to praštilo hned- ten hlas je mi sakra povědomý! Tak jdu, hledám a co nenajdu? Stejný voiceactor namluvil i Shoichiho v KHR, který mi tam teď několik dílů vykřikoval a skuhral během Choice a málem umřel! Kida byl ale oříšek; hlas mi zněl povědomě a z nějakého důvodu se mi chtělo smát pokaždé, když promluvil (a ne, nebylo to kvůli tomu, že z něj padají boží hlášky). Vybavovaly se mi scény, které ZDÁNLIVĚ a tímhle nemají VŮBEC nic společného....až na voiceactora. Protože Kidu namluvil Miyano Mamoru. Stejně jako Lighta Yagamiho v Death Note- což je pěkná náhoda, ale spíš by to ovlivnilo můj stav v případě, že bych se na DN dívala až po tomhle. Taky třeba Death the Kid-a ze Soul Eatera, což už by samo o sobě vysvětlilo tu tendenci sedět rovně a dávat pozor, co říká. Ale především- Suoh Tamaki z Ouranu! A v tu chvíli kdy mi to došlo mi došlo, proč se mi při první Kidově blbém vtipu vybavila scéna z Host clubu a od té doby stačí, aby otevřel pusu a začal s rozjařeným hlasem blábolit a já ležím. No, když mluví vážně nebo něco řeší, je to něco jiného- ale takový tón nemám u Tamakiho zaregistrovaný. Když ale začne s vtípkama...

,,Víte kdo je tyran, že jo? To budu asi já, brzo...´´

Je fajn, když si koupíte knížky v antikvariátu a mamka vám je doma zabaví. Asi je to dobré, že si máme takhle o čem povídat- máme s mamkou hodně podobné zájmy (například korejce, japonce, fantasy, scifi, Poirota...). Ale víte, co je nejhorší? Když jsem nervózní nebo hodně naštvaná, začínám uklízet. Ano, uklízet- na stole, oblečení (je mezi tím mezera a čárka- oblečení na stole ještě nemám), pomývat nádobí.... mamka z toho má stejné depky, páč i ona se občas chová jako její mamka (tzn., pro ty pomalejší- jako babička. Z čehož lze vyvodit, že se začínám jako babička chovat i já).

,,Mamka ze mě chce udělat optimistu, jenže já jsem zatvrzelý pesimista! Dala si na to měsíc, tak uvidíme; za měsíc vám pak řeknu...´´
,,No, to je pesimistický pohled, ne?´´
,,Ne, já to vidím optimisticky- zůstanu pesimista!´´

S Alčou jsme dneska řešily, kde budeme žít. Nakonec jsme to nějak přehodnotily a začly domlouvat společné dovolené/výlety. Ale minimálně přečkáme třetí světovou na Islandu, páč podle Katt to je jedna z bezpečnějších lokalit (jenom něco s podnebím- ale to ještě není jíisté co a kdy). Budeme tam 10 let. A pak se uvidí.

,,...-který se narodil a umřel, jak oni to básníci mají ve zvyku...´´

Víte, když vám někdy příjde, že co se týče kontaktů a vztahů, jste na tom hůř než ta americký fiflena a ten její květovaný stan, než Královna světa a její Dvorní dáma, než parfůmerie a vůbec...je to hnusný pocit. O to lepší pak je, když vám po pěti minutách tohohle pocitu dojde, že vám to je vlastně jedno, protože vy máte své imaginární modré létající veverky, máte Óňu, Kubu, máte i otravného Mr. Tragedic, máte doprovod do divadla, co s váma hledá hvězdy během bouřky, protože vy víte, že fantasy nezkončilo Tolkienem a Narnií a jediným pokračovatelem není Zeměplocha, protože vy víte, že se po vás lidi otáčejí, ikdyž jdete po ulici aniž by jste se museli předtím dvě hodiny nakrucovat u zrcadla a dokonce i když zaspíte.
Pak vám najednou dojde, že těch vztahů máte dost a lepších než tihle lidé, kteří trpí milnou představou, že žijí ve světě, kde se s nimi všichni touží bavit, všichni je obdivují, mají vždy pravdu a všichni sdílí jejich názor, že jejich problémy jsou ty nejhorší a všichni ostatní si vymýšlejí a nebo řeší voloviny.
Pak se třeba stává, že takový člověk jde, zakopne o někoho a místo toho, aby se omluvil jemu, omluví se kytce na skříni. Ikdyž to mohlo být pomatení; kytka na skříni má totiž stejně zdravé, dlouhé a silné šlahouny a listy, jako vlasy té osoby, o kteou osoba žijící v této iluzi zakopla. Co už.

,,Takže nebudete za blbce, ale za...co je opak blbce? ....exisuje to vůbec?!´´

30 days meme About myself 01- Day 29- In this past month, what have you learned

16. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
Tak třebá...generaci buřičů, filozofické školy po Sokratovi, španělská nepravidelná slovesa v min. čase...
...že když je někde ,,nemačkejte čudlík´´, je to tam z dobrého důvodu...(Taky by jste pak mohli stán tvářívtvář obrovskému robotu, co je vlastně stoj na colu- ale pozor, ďábelský!)
...že když mám pocit, že bych měla jít doleva, tak nemám chodit doprava...(Mohla by na vás vyskočit můmie.)
...že když se vám něco nevyvede při vašich experimentech, máte půdu a sklep...(Každý přece má jednoho či dva zmutované žraloky, no ne?)

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Song challenge- Day 15 - A song that describes you

15. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
Tak...nad tím jsem uvažovala. Asi bych se označila za kombinaci Jesus od Gackta, Warrior od B.A.P, Suicidal Rock City od Sadie a Filth in the Beauty od the GazettE.

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?

15. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní

Nevím, jak stará sice je- rok to nebude- ale nic z doby před jedním rokem nemám.
Za poslední rok jsem se moc nezměnila. Dovedla jsem k dokonalosti svoje úmění ignorace a ulejvání, začla jsem zase chodit do výtvarky, stále čekám na to, až se vrátí Leggends of Edda.

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Song challenge- Day 14 - A song that no one would expect you to love

14. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
...No, většina lidí, co mě zná, mě odhadne...
...ale je fakt, že moc lidí nečekalo, že se na ně vytasím s Kiss Kiss Fall in Love (opening z Ouranu) xD

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 27- Why are you doing this 30 day challenge

14. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
Proč? No, proč dělám řetězáky? Proč vůbec píšu? Protože mě to baví. Nevím proč- možná nechci, abych tu měla jen dva články za měsíc- takhle o mě aspoň něco málo pokažde vyjde najevo. Třeba to, že schovávat si brýle je blbý nápad.

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Song challenge- Day 13 - A song that is a guilty pleasure

13. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
To je charakteristika xDDD
no...

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 26- What you think about your friends

13. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
*Krák se uklidňuje po tom, co jí málem umřelo několik oblíbených postav*

O svých přátelích si myslím hodně, ale v zásadě záleží na dané chvíli. Někdy si o svých přátelích myslím, že jsou to totální idioti. Někdy, že to jsou ti nej lidi na světě. Někdy je nechci vidět, někdy je potřebuju vidět.
Ale když to shrnu, jsou to lidi, před které bych se postavila, kdyby na ně někdo mířil. Jsou to lidi, kvůli kterým bych žila v jednom pokoji s prosklenou podlahou ned útesem, plném pavouků a venku s nonstop bouřkou.

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Rozdělení práce

13. října 2012 v 10:38 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
,,...mám tu knedlík, mám udělat scíčkovou? Někde by tu mělo být maso....´´
,,...tak počkej, pokud budeš dělat svíčkovou, můžeš mi říct, proč teda škrábu ty brambory...?!´´
,,....´´
,,....´´
,,Oškrábej dva do polívky...´´
,,....´´
,,No co, před pěti minutama jsem vstala!´´

Song challenge- Day 12 - A song from a band you hate

12. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
No, tak teď mě žádná nenapadá...nesnáším vůbec některou skupinu? (ok, mám osobní averzi vůči Hello Venus, ale...to bylo způsobeno spíš blbýma komentářema a faktem, že MC byli chlapi)
....takže dneska nic moc.

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 25- What I would find in your bag

12. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
V mé tašce- ok, když vezmu kombinaci aktovky a kabelky:
 • Knížka (rozečtená)
 • Peněženka
 • Průkazka (ta občas bývá v kapse)
 • Klíče (zabírají dost místa)
 • Mobil
 • MP3
 • Kapesníky
 • papír
 • Prupiska
 • Druhá knížka (hlavně, když někam jedu na dýl/do školy/dočítám knížku)
 • Léky (cosibudempovídat)
 • Tyčku od lízátka (fakt jsou všude >.<)
 • Hroznový cukr (já ho u sebe měla!)
 • Zapalovač

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Song challenge- Day 11 - A song from your favorite band

11. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
Jestli si mám teď vybrat jednu....
...tak TUHLE.

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 24- A letter to your parents

11. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
(Tak, tohle...jsem nečekala)

Milí rodiče,

Song challenge- Day 10 - A song that makes you fall asleep

10. října 2012 v 18:33 | Krakin Shikazu |  X dní
Pffff....vesměs balady...některé...třeba od the GazettE Untitled, nebo Pledge. Potom sem tam něco od DeG. Taky u písniček od MUCC se dobře usíná. A Happy birthday od Nu´est.

Day 01 - Your favorite song
Day 02 - Your least favorite song
Day 03 - A song that makes you happy
Day 04 - A song that makes you sad
Day 05 - A song that reminds you of someone
Day 06 - A song that reminds of you of somewhere
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Day 08 - A song that you know all the words to
Day 09 - A song that you can dance to
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Day 11 - A song from your favorite band
Day 12 - A song from a band you hate
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Day 14 - A song that no one would expect you to love
Day 15 - A song that describes you
Day 16 - A song that you used to love but now hate
Day 17 - A song that you hear often on the radio
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Day 19 - A song from your favorite album
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Day 22 - A song that you listen to when you're sad
Day 23 - A song that you want to play at your wedding
Day 24 - A song that you want to play at your funeral
Day 25 - A song that makes you laugh
Day 26 - A song that you can play on an instrument
Day 27 - A song that you wish you could play
Day 28 - A song that makes you feel guilty
Day 29 - A song from your childhood
Day 30 - Your favorite song at this time last year

30 days meme About myself 01- Day 23- Something you crave for a lot

10. října 2012 v 13:06 | Krakin Shikazu |  X dní
(Víte, kdybych měla říct, proč se tak starám o to, že tady vychází tyhle podle některých voloviny, tak je to proto, že mám někdy depky z toho, že nic nepíšu. Takhle, když si to někdo přečte, může se něco i dozvědět- třeba i z jiného soudku než normálně a než by třeba čekal.)

Toužím po půlce knížek, co mají v knihkupectví, po čase si je přečíst, po připojení, které mi nebude sekat Squala uprostřed jeho výstupu, po setu Vongola rings, po čokoládě (nahrazeno kakaem).

Day 01- A recent picture of you and 15 interesting facts about yourself
Day 02- The meaning behind your Tumblr name
Day 03- A picture of you and your friends
Day 04- A habit that you wish you didn't have
Day 05- A picture of somewhere you've been to
Day 06- Favorite super hero and why
Day 07- A picture of someone/something that has the biggest impact on you
Day 08- Short term goals for this month and why
Day 09- Something you're proud of in the past few days
Day 10- Songs you listen to when you are Happy, Sad, Bored, Hyped, Mad
Day 11- Another picture of you and your friends
Day 12- How you found out about Tumblr and why you made one
Day 13- A letter to someone who has hurt you recently
Day 14- A picture of you and your family
Day 15- Put your iPod on shuffle: First 10 songs that play
Day 16- Another picture of yourself
Day 17- Someone you would want to switch lives with for one day and why
Day 18- Plans/dreams/goals you have
Day 19- Nicknames you have; why do you have them
Day 20- Someone you see yourself marrying/being with in the future
Day 21- A picture of something that makes you happy
Day 22- What makes you different from everyone else
Day 23- Something you crave for a lot
Day 24- A letter to your parents
Day 25- What I would find in your bag
Day 26- What you think about your friends
Day 27- Why are you doing this 30 day challenge
Day 28- A picture of you last year and now, how have you changed since then?
Day 29- In this past month, what have you learned
Day 30- Who are you?

Mluvily jsme spolu na zahrádce...

9. října 2012 v 22:14 | Krakin Shikazu |  Heslovité stavy
Plete se mi jazyk. Ale hodně. Kromě teď již všem známého překřtění naší mikrovlnné trouby na ,,mrkvovlnku´´ jsem se dneska rozezpívala, když jsem chtěla říct ,,Jak tam tak stál´´. Alespoň mamka se na můj účet hezky baví.
,,Vy mě tady chcete nechat chcípnout hlady!´´
,,Zvykej si,´´
Testy PPP mě bavily, brala bych takové věci častěji. Škoda, že není tolik různých příležitostí, proč se nechat testovat.
,,Když tvůj otec bude králem, tak se dá očekávat co?´´
,,...že to nedopadne dobře,´´
Sakra, jestli mi to chtěl ulehčit, mohl by si házet méně nenápadné statusy. Někdy se kvůli tomu cítím provinile, že se ještě chovám slušně!
,,Neumíš si namazat chleba?! A nenič mi tady obývák, sakra!´´
Stihnout vlak a zvrtnout si kotník, nebo nezvrtnout si kotník a tvrdnout hodinu na zastávce s Annou Kareninovou? Toť otázka.
,,Moc je rozdělena viz DÚ do ZSV´´
Svým psacím písmem asi neuspěju. Co už, já to přečtu. Mamka rozeznala S.
,,Já je nakreslím už i poslepu!´´
,,Zkusíme?´´
A já chtěla jít spát brzy...